Panele fotowoltaiczne Lublin

Ogniwa fotowoltaiczne Lublin, pomysł na niższe faktury za prąd.

Panele solarne montaż Lublin

Koszty za energie zwiększają się na naszych oczach. Z miesiąca na miesiąc borykamy się z coraz to rosnącymi cenami energii które łącznie ze zwiększającą się ilością sprzętów wymagających prądu w naszym gospodarstwie powoduje, że łączny koszt całego rachunku za energie idzie mocno w górę. Z tej przyczyny musimy szybko zainteresować się kwestią zmniejszenie rachunków na prądzie albowiem perspektywa następnych wzrostów cen za prąd sprawia że znaczna część rachunków za prąd w domu będzie przewyższać kwotę 700zł w skali roku. Na szczęście istnieją metody dzięki którym mamy szanse zminimalizować ceny za energie. W jaki sposób? Poczytaj na naszej witrynie o możliwościach.

Czy dużo kosztuje nas teraz za energie elektryczną?

Aby dobitnie pojąć problem związany wysokimi rachunkami energii, warto poznać jego podstawową kwotę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii elektrycznej w umowie zarówno dziennej jak i nocnej to średnio 0,72zł.

Jest to naturalnie koszt uśredniony która zależna jest od kilku elementów, w tym opłacanej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też miejsca w której przyłączony jest prąd. Trzeba posiadać jasność, iż opłaty różnią się dodatkowo w zależności od gminy, bo droższe gminy takie jak np. woj. łódzkie mają nieco droższe ceny od takich miasta jak np Lublin. Lecz jednak, w dużym uproszczeniu można przyjąć 0,73zł za 1kWh energii.

Trzeba przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy również w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że podwyżki opłat są dość prawdziwe i muszą dotknąć nas wszystkich.

Panele solarne – środek na tańsze faktury za energie elektryczną

Sposób obniżania kosztów związanych z prądem może ubierać różne sposoby. Możemy oczywiście przyjmować ograniczenie związany z użytkowaniem energii na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydolna metoda oszczędzania na energii. Wręcz na odwrót, nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i problematyczna w utrzymaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe zużycie prądu nawet przy zmniejszonych cenach prądu.

Z wsparciem przychodzą jednak nowoczesne technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy byli mniej zależni od innych dostawców prądu a także stawali się bardziej eko, co ma wpływ dla naszego dobrego zdrowia które jest bardzo ważnym punktem do pielęgnacji. Dlatego chcąc połączyć kilka plusów po które łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się panelami fotowoltaicznymi.

Panel fotowoltaiczny Lublin rozwiązuje wiele obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą występować. Koniecznie trzeba wspomnieć, że kilka tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe przerwy w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej realne również i w naszym okolicy. Co więcej takie same instrukcje były wysyłane do mieszkańców innych państw UE. Niektóre z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski niesie dla nas Fotowoltaika Lublin?

Korzyści pojawiające się z instalacji słonecznych jest cała masa. Po pierwsze, stajemy się w większym stopniu niezależni od innych usługodawców prądu. Energie produkujemy sami dzięki panelom słonecznym które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo dużą ilość prądu.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest realne odciążenie budżetu powiązanego z kosztami na rosnące ceny energii. Już teraz dzięki panelom słonecznym możemy generować energie, który może obniżyć nam koszt u zewnętrznych dostawców nawet do 60% w skali każdego miesiąca. Doliczając do tego fakt, że już teraz potwierdzone są kolejne bardzo wysokie wzrosty kosztów energii już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z fotowoltaiką.

Na dzień dzisiejszy panel słoneczny jest jednym z lepszych i bardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z energią. Dzięki panelom solarnym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 60 procent kwoty naszego rachunku. Obecnie piszemy o kwocie mniej więcej 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy koszty energii będą szły w górę, przychód inwestycji będzie być powyżej 400zł, a może nawet 700zł.

Panele i instalacje fotowoltaiczne Lublin – zestawienie

Jak widać panel słoneczny to przyszłość, po którą rocznie interesują się tysiące gospodarstw domowych. Dzięki temu idziemy w stronę ekologii i szanowania źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyeksploatowania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione informacje, neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który warto zadbać w miarę szybko.

Trzeba pamiętać też o efektywności paneli solarnych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli słonecznych. Biorąc pod uwagę rozrost branży, efektywność paneli a także spadek ich cen przez kolejne 30 lat nasz budżet sam uzbiera na możliwą nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry