Panele fotowoltaiczne Białystok

Instalacje fotowoltaiczne Białystok, okazja na niższe koszty za energie.

Panele solarne montaż BiałystokKoszta za energię elektryczną zwiększają się na naszych oczach. Z dnia na dzień spotykamy się z coraz to rosnącymi opłatami prądu które w połączeniu ze rosnącą ilością sprzętów elektrycznych w naszym mieszkaniu powoduje, że suma całego opłaty za prąd idzie mocno w górę. Dlatego powinniśmy szybko zająć się kwestią oszczędności na energii, albowiem wizja następnych podwyżek cen za energie powoduje, że znaczna część faktur za prąd w domu będzie przekraczać kwotę 500zł w skali kwartału. Na szczęście istnieją metody za pomocą których mamy szanse obniżyć koszty za energie. Jak? Sprawdź na naszej witrynie o możliwościach.

Ile kosztuje nas dziś za prąd

Aby dobrze zrozumieć problem związany wysokimi cenami energii, trzeba poznać jego podstawową kwotę. Na obecny czas (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii w cenniku tak samo dziennej jak i nocnej wynosi około 0,72zł.

Jest to oczywiście uśredniony koszt, która uzależniona jest od kilkunastu elementów, w tym aktualnej przez nas oferty typu taryfy, czy też lokalizacji w której podłączony jest prąd. Trzeba posiadać jasność, iż ceny różnią się dodatkowo w zależności od województwa ponieważ droższe województwa takie jak np. Kraków posiadają nieco wyższe opłaty od takich gminy jak np woj. lubelskie. Niemniej jednak, w dużym uproszczeniu można określić 0,71zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy także w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że podwyżki opłat są dość prawdziwe i mogą dotknąć nas wszystkich.

Panele solarne – rozwiązanie na niedrogie faktury za prąd

Sztuka optymalizacji kosztów związanych z prądem może przyjmować różne sposoby. Możemy oczywiście przyjmować reżim związany z wykorzystaniem prądu codziennie, ale wcale nie jest to najbardziej korzystna i najbardziej wydajna metoda zaoszczędzenia na prądzie. Wprost na odwrót, nie dość iż powoduje ona spory dyskomfort, jest także i sporna w zachowaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie energii, nawet przy zmniejszonych cenach energii.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe techniki, które wymyślane są właśnie po to, abyśmy byli mniej uwiązani od innych dostawców prądu a także byli bardziej eko, co ma oddziaływanie dla naszego ogólnego samopoczucia, które jest bardzo ważnym punktem do dbania. Właśnie po to chcąc scalić wszystkie korzyści po które łatwo możemy sięgnąć w obecnych czasach, warto jest interesować się fotowoltaiką.

Fotowoltaika rozwiązuje dużo obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Warto przypomnieć że kilka tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe przerwy w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej realne także i w naszym państwie. Co więcej takie same instrukcje były rozesłane do obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Kilka z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie korzyści przynosi nam Panele fotowoltaiczne Białystok?

Plusy wynikających z instalacji fotowoltaicznych jest mnóstwo. Po pierwsze, stajemy się w dużym stopniu niezależni od innych usługodawców prądu. Energie generujemy sami dzięki panelom fotowoltaicznym które także i w zimie są w stanie produkować bardzo sporą) ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z nakładami na rosnące ceny prądu. Już teraz dzięki panelom słonecznym jesteśmy w stanie generować prąd który może obniżyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 80% w skali każdego miesiąca. Dodając do tego fakt, że już teraz potwierdzone są następne, bardzo duże wzrosty cen prądu już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby dokonać inwestycje związaną z panelami fotowoltaicznymi.

Na dzień teraźniejszy panel słoneczny jest jednym z lepszych i najbardziej skutecznych możliwości na gospodarność związaną z energią elektryczną. Dzięki panelom słonecznym umieszczonym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 90 procent ceny naszego rachunku. Dziś mówimy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy ceny energii będą szybować w górę, przychód inwestycji będzie być powyżej 500 a może nawet 700zł.

Panele słoneczne Białystok – ocena

Jak widać panel słoneczny to przyszłość, po którą rocznie sięgają dziesiątki gospodarstw domowych. Dzięki temu brniemy w stronę ekologii i szanowania źródeł energii, które już teraz są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione problemy neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który warto zadbać pilnie.

Warto pamiętać też o efektywności paneli solarnych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli słonecznych. Biorąc pod uwagę rozrost branży, produktywność paneli a także spadek ich cen przez następne 30 lat nasz budżet sam uzbiera na możliwą nową inwestycję panele fotowoltaiczne.

Przewiń do góry