Panele fotowoltaiczne Bielawa

Kolektory słoneczne Bielawa, sposób na niższe rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne słoneczne solarne BielawaKoszta za prąd rosną na naszych oczach. Z dnia na dzień spotykamy się z coraz to powiększającymi opłatami prądu które łącznie ze zwiększającą się ilością narzędzi elektrycznych w naszym domu powoduje, że łączny koszt całego rachunku za prąd idzie wysoko w górę. Więc powinniśmy prędko zainteresować się kwestią obniżenia kosztu na prądzie albowiem perspektywa kolejnych podwyżek cen za energie powoduje, że znaczna część rachunków za energie w domu będzie przekraczać kwotę 800zł w skali kwartału. Na całe szczęście są sposoby, dzięki którym mamy szanse ciąć koszty za prąd. Jak to możliwe? Sprawdź na naszej stronie o możliwościach.

Czy dużo kosztuje nas dziś za energie

Aby jasno zrozumieć problem związany rosnącymi rachunkami prądu trzeba poznać jego podstawową kwotę. Na dzisiaj (koniec roku 2021), uśredniona opłata 1kWh energii elektrycznej w umowie zarówno dziennej jak i nocnej wynosi mniej więcej 0,73zł.

Jest to oczywiście uśredniony koszt, która uzależniona jest od kilkunastu elementów, w tym aktualnej przez nas oferty typu taryfy, czy też miejsca w której przyłączony jest prąd. Musimy posiadać jasność, iż ceny są inne dodatkowo w zależności od województwa ponieważ droższe miasta takie jak np. woj. pomorskie mają nieco droższe opłaty od takich województwa jak np Lublin. Lecz jednak, w skrócie możemy określić 0,71zł za 1kWh energii.

Warto przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy także w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że podwyżki cen są dość realne i mogą dotknąć nas wszystkich.

Fotowoltaika – przepis na mniejsze opłaty za prąd

Sztuka obniżania kosztów powiązanych z energią może przyjmować różne sposoby. Możemy oczywiście stosować reżim związany z wykorzystaniem prądu na co dzień ale wcale nie jest to najbardziej efektywna i najbardziej wydajna metoda oszczędzania na prądzie. Wręcz przeciwnie nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i sporna w zachowaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe zużycie prądu nawet przy mniejszych cenach energii.

Z pomocą przychodzą jednak nowe technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej uwiązani od zewnętrznych sprzedawców prądu a także stawali się bardziej eko, co ma wpływ dla naszego dobrego samopoczucia, które jest najważniejszym punktem do pielęgnacji. Właśnie po to chcąc scalić kilka plusów po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się fotowoltaiką.

Fotowoltaika rozwiązuje dużo obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą występować. Koniecznie trzeba przypomnieć że parę miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak być gotowym na tzw. „blackout”, czyli ewentualne braki w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z dostarczaniem energii są coraz bardziej możliwe również i w naszym okolicy. Co więcej takie same informacje zostały wysyłane do obywateli innych państw Unii Europejskiej. Kilka z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski niesie dla nas Panele fotowoltaiczne Bielawa?

Korzyści wynikających z instalacji słonecznych jest sporo. Po pierwsze, jesteśmy w dużym stopniu niezależni od innych dostawców prądu. Prąd generujemy samodzielnie, dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie tworzyć bardzo dużą ilość energii.

Innym, bardzo ważnym aspektem jest realne odciążenie budżetu związanego z kosztami na rosnące ceny energii. Już teraz dzięki panelom fotowoltaicznym możemy generować energie, który może obniżyć nam koszt u zewnętrznych dostawców nawet do 60% w skali każdego miesiąca. Dodając do tego fakt, że już teraz potwierdzone są następne, bardzo wysokie wzrosty cen energii już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami solarnymi.

Na dzień dzisiejszy panel fotowoltaiczny jest jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów na gospodarność związaną z energią. Dzięki panelom fotowoltaicznym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 70 procent ceny naszego rachunku. Obecnie piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy ceny prądu będą szybować w górę, zwrot inwestycji będzie być minimum 400zł, a może nawet 700zł.

Ogniwa fotowoltaiczne Bielawa – zestawienie

Jak widać panel słoneczny to przyszłość, po którą dziennie pytają dziesiątki firm. Dzięki temu brniemy w stronę eko i oszczędzania źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione informacje, neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który powinno się zadbać jak najszybciej.

Warto pamiętać też o efektywności paneli słonecznych. Te jak przyjmuje się, powinny nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni czas zwrotu instalacji to 10 lat użytkowania paneli solarnych. Biorąc pod uwagę rozwój branży, produktywność paneli a także spadek ich cen przez kolejne 30 lat nasz budżet sam zyska na ewentualną nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry