Panele fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Panele i instalacje fotowoltaiczne Bielsko-Biała, okazja na obniżenie rachunków za prąd.

Panele fotowoltaiczne słoneczne solarne Bielsko-Biała

Koszty za energię elektryczną zwiększają się na naszych oczach. Z dnia na dzień spotykamy się z coraz to powiększającymi cenami energii które razem ze rosnącą ilością sprzętów elektrycznych w naszym mieszkaniu powoduje, że suma całego faktury za energie idzie mocno w górę. Więc powinniśmy prędko zająć się kwestią obniżenia kosztu na prądzie albowiem perspektywa następnych wzrostów cen za prąd sprawia że duża część faktur za energie w domu będzie przewyższać kwotę 800zł w skali miesiąca. Szczęśliwie istnieją metody dzięki którym możemy obniżyć koszty za energie. W jaki sposób? Zobacz na naszej stronie o sposobach.

Ile wynosi opłata nas obecnie za energie elektryczną?

Aby jasno zrozumieć temat łączący sięz wysokimi kosztami prądu warto zrozumieć jego bazową cenę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), uśredniona cena 1kWh energii w taryfie zarówno dziennej jak i nocnej wynosi mniej więcej 0,71zł.

Jest to rzecz jasna średnia cena która zależna jest od kilkunastu elementów, w tym aktualnej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też lokalizacji w której przyłączony jest prąd. Trzeba posiadać świadomość iż ceny są różne także w zależności od województwa bo droższe miasta takie jak np. woj. mazowieckie posiadają nieco droższe ceny od takich miasta jak np woj. lubelskie. Niemniej jednak, w dużym uproszczeniu można określić 0,73zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy także w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty cen są dość prawdziwe i mogą dotknąć większość ludzi.

Panele słoneczne – środek na tańsze opłaty za energie

Sztuka optymalizacji kosztów związanych z prądem może przyjmować różne sposoby. Możemy oczywiście stosować reżim związany z użytkowaniem prądu na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydolna metoda zaoszczędzenia na energii. Wprost przeciwnie nie dość iż powoduje ona spory dyskomfort, jest także i problematyczna w zachowaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie energii, nawet przy zmniejszonych cenach energii.

Z pomocą przychodzą jednak przyszłościowe technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej uwiązani od zewnętrznych dostawców prądu a także stawali się bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego lepszego samopoczucia, które jest bardzo ważnym punktem do pielęgnacji. Właśnie po to chcąc scalić wszystkie plusów po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się panelami solarnymi.

Panel słoneczny rozwiązuje wiele dzisiejszych problemów jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Warto przypomnieć że parę tygodniu temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak być gotowym na tzw. „blackout”, czyli możliwe przerwy w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej możliwe także i w naszym okolicy. Co więcej podobne instrukcje były rozesłane do obywateli innych państw europejskich. Niektóre z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski niesie dla nas Panele solarne Bielsko-Biała?

Plusy wynikających z instalacji słonecznych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w dużym stopniu niezależni od innych dostawców prądu. Prąd produkujemy samodzielnie, dzięki panelom słonecznym które także i w zimie są w stanie produkować bardzo sporą) ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z nakładami na zwiększające ceny prądu. Już teraz dzięki panelom fotowoltaicznym jesteśmy w stanie produkować prąd który może obniżyć nam koszt u zewnętrznych dostawców nawet do 80% w skali każdego kwartału. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są następne, bardzo wysokie wzrosty kosztów energii już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień dzisiejszy panel solarny jest jednym z najlepszych i bardziej skutecznych możliwości na gospodarność związaną z energią elektryczną. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 80 procent ceny naszego rachunku. Dziś mówimy o kwocie mniej więcej 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy ceny prądu będą szły w górę, zwrot inwestycji powinien sięgać minimum 500 a może nawet 600

Panele i instalacje fotowoltaiczne Bielsko-Biała – podsumowanie

Jak widać panel fotowoltaiczny to przyszłość, po którą miesięcznie pytają dziesiątki gospodarstw domowych. Dzięki temu idziemy w stronę ekologii i szanowania źródeł energii, które już teraz są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione informacje, neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który warto zadbać pilnie.

Warto pamiętać też o efektywności paneli solarnych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat użytkowania paneli solarnych. Biorąc pod uwagę rozrost branży, wydajność paneli a także spadek ich kosztu, przez kolejne 30 lat nasz budżet sam zyska na ewentualną nową inwestycję panele fotowoltaiczne.

Przewiń do góry