Panele fotowoltaiczne Bytom

Instalacje fotowoltaiczne Bytom, pomysł na obniżenie kosztów za prąd.

Montaż paneli słonecznych Bytom

Faktury za prąd powiększają się na naszych oczach. Z miesiąca na miesiąc spotykamy się z coraz to rosnącymi rachunkami energii elektrycznej, które łącznie ze mnożącą się ilością sprzętów wymagających energii w naszej firmie powoduje, że łączny koszt całego faktury za energie idzie wysoko w górę. Z tego powodu powinniśmy prędko zająć się kwestią zmniejszenie rachunków na prądzie albowiem perspektywa kolejnych podwyżek cen za energie sprawia że duża część faktur za prąd w firmie będzie przewyższać kwotę 600zł w skali kwartału. Na całe szczęście są sposoby, za pomocą których mamy szanse ciąć ceny za prąd. Jak? Poczytaj na naszej stronie o sposobach.

Ile wynosi opłata nas teraz za energie elektryczną?

Aby dobrze ogarnąć temat związany wysokimi kosztami energii, warto zrozumieć jego podstawową cenę. Na obecny czas (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii elektrycznej w umowie zarówno dziennej jak i nocnej wynosi średnio 0,72zł.

Jest to rzecz jasna koszt uśredniony która związana jest od paru elementów, w tym wybranej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też miejsca w której przyłączony jest prąd. Musimy posiadać jasność, iż opłaty są różne dodatkowo w zależności od województwa bo droższe gminy takie jak np. Rzeszów, posiadają nieco droższe opłaty od takich miasta jak np woj. opolskie. Niemniej jednak, w skrócie możemy określić 0,70zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że podwyżki cen są dość realne i mogą dotknąć każdego z nas.

Panele solarne – przepis na mniejsze faktury za energie

Sposób obniżania kosztów powiązanych z energią może przyjmować różne formy. Możemy oczywiście stosować reżim związany z użytkowaniem energii na co dzień ale wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydajna metoda oszczędzania na energii. Wręcz przeciwnie nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i problematyczna w zachowaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie energii, nawet przy zmniejszonych opłatach energii.

Z pomocą przychodzą jednak przyszłościowe technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej uwiązani od innych sprzedawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego lepszego zdrowia które jest bardzo ważnym punktem do dbania. Właśnie po to chcąc scalić wszystkie plusów po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w obecnych czasach, warto jest zainteresować się panelami fotowoltaicznymi.

Fotowoltaika Bytom rozwiązuje kilka obecnych kłopotów, jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Koniecznie trzeba wspomnieć, że parę tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli ewentualne braki w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej realne również i w naszym kraju. Ponadto, podobne instrukcje zostały wysyłane do obywateli innych państw europejskich. Kilka z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie korzyści daje nam Panele solarne Bytom?

Korzyści pojawiające się z instalacji solarnych jest sporo. Po pierwsze, stajemy się w dużym stopniu niezależni od wszystkich dostawców prądu. Prąd generujemy sami dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie produkować bardzo sporą) ilość energii.

Innym, bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu powiązanego z wydatkami na rosnące ceny energii. Już teraz dzięki panelom fotowoltaicznym możemy generować energie, który może zmniejszyć nam zużycie u zewnętrznych dostawców nawet do 50% w skali każdego kwartału. Dodając do tego fakt, że już teraz potwierdzone są następne, bardzo duże wzrosty kosztów prądu już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami solarnymi.

Na dzień teraźniejszy fotowoltaika jest jednym z najlepszych i bardziej skutecznych możliwości na gospodarność związaną z prądem. Dzięki panelom fotowoltaicznym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 90 procent ceny naszego rachunku. Obecnie mówimy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy koszty energii będą szły w górę, zwrot inwestycji będzie sięgać powyżej 500 a może nawet 600

Ogniwa słoneczne Bytom – zestawienie

Jak możemy zobaczyć, panel słoneczny to przyszłość, po którą rocznie pytają dziesiątki firm. Dzięki temu brniemy w stronę eko i szanowania źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione problemy neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który warto zadbać jak najszybciej.

Trzeba pamiętać też o wydajności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni okres zwrotu inwestycji to 10 lat korzystania paneli słonecznych. Biorąc pod uwagę rozwój branży, efektywność paneli a także obniżenie ich kosztu, przez następne 30 lat nasz budżet sam zyska na możliwą nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry