Panele fotowoltaiczne Gryfice

Panele i instalacje fotowoltaiczne Gryfice, okazja na obniżenie kosztów za prąd.

Panele fotowoltaiczne słoneczne solarne GryficeGryfice

 

Rachunki za prąd rosną na naszych oczach. Z miesiąca na miesiąc borykamy się z coraz to rosnącymi rachunkami energii elektrycznej, które razem ze mnożącą się ilością urządzeń wymagających energii w naszym gospodarstwie powoduje, że suma całego faktury za energie idzie ostro w górę. Więc powinniśmy szybko zainteresować się kwestią obniżenia kosztu na prądzie albowiem widok następnych podwyżek cen za energie sprawia że spora część rachunków za prąd w gospodarstwie będzie przekraczać kwotę 700zł w skali kwartału. Na szczęście istnieją metody za pomocą których możemy zminimalizować koszty za prąd. Jak to możliwe? Poczytaj na naszej platformie o możliwościach.

Ile wynosi opłata nas obecnie za prąd

Aby dobrze pojąć temat związany rosnącymi cenami prądu warto zrozumieć jego bazową cenę. Na teraz (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii elektrycznej w cenniku tak samo dziennej jak i nocnej wynosi średnio 0,73zł.

Jest to rzecz jasna uśredniony koszt, która uzależniona jest od paru czynników w tym aktualnej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też lokalizacji w której przyłączony jest prąd. powinniśmy posiadać jasność, iż kosztu są różne także w zależności od województwa ponieważ droższe gminy takie jak np. woj. śląskie mają nieco droższe ceny od takich gminy jak np woj. lubelskie. Niemniej jednak, w dużym uproszczeniu można przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Trzeba przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy także w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty cen są dość prawdziwe i muszą dotknąć każdego z nas.

Panele fotowoltaiczne – sposób na niedrogie koszty za prąd

Sposób obniżania kosztów powiązanych z prądem może przyjmować różne formy. Możemy oczywiście przyjmować ograniczenie związany z wykorzystaniem energii na co dzień ale wcale nie jest to najbardziej efektywna i najbardziej wydolna metoda oszczędzania na prądzie. Wręcz przeciwnie nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i sporna w zachowaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie normalną koleją rzeczy jest wyższe zużycie energii, nawet przy mniejszych kosztach prądu.

Z pomocą przychodzą jednak nowe techniki, które tworzone są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej uwiązani od zewnętrznych sprzedawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego dobrego zdrowia które jest bardzo ważnym punktem do dbania. Dlatego chcąc scalić wszystkie plusów po które łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się panelami fotowoltaicznymi.

Panel fotowoltaiczny Gryfice rozwiązuje kilka obecnych kłopotów, jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Koniecznie trzeba przypomnieć że parę tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli ewentualne przerwy w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z dostarczaniem energii są coraz bardziej możliwe również i w naszym okolicy. Ponadto, podobne instrukcje zostały rozesłane do obywateli innych krajów UE. Niektóre z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie profity niesie dla nas Panele słoneczne Gryfice?

Plusy pojawiające się z instalacji słonecznych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w większym stopniu niezależni od wszystkich usługodawców energii. Prąd produkujemy sami dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie tworzyć bardzo dużą ilość energii.

Innym, bardzo istotnym aspektem jest realne odciążenie budżetu związanego z kosztami na rosnące ceny prądu. Już dziś dzięki panelom słonecznym możemy generować prąd który może zmniejszyć nam koszt u zewnętrznych dostawców nawet do 50% w skali każdego roku. Doliczając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo wysokie wzrosty kosztów prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby dokonać inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień obecny panel słoneczny jest jednym z najlepszych i bardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z energią elektryczną. Dzięki panelom solarnym umieszczonym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 50-ciu procent kwoty naszego rachunku. Dziś piszemy o kwocie około 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy ceny energii będą szybować w górę, przychód inwestycji powinien być powyżej 400zł, a może nawet 600

Panele słoneczne Gryfice – analiza

Jak widać fotowoltaika to przyszłość, po którą rocznie interesują się tysiące gospodarstw domowych. Dzięki temu brniemy w stronę ekologii i szanowania źródeł energii, które już teraz są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione problemy neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który powinno się zadbać w miarę szybko.

Warto pamiętać też o produktywności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, mogą nam służyć około 30 lat, natomiast średni czas zwrotu inwestycji to 10 lat użytkowania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę postęp branży, produktywność paneli a także spadek ich kosztu, przez kolejne 30 lat nasz budżet sam zarobi na ewentualną nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry