Panele fotowoltaiczne Jasło

Panele solarne Jasło, okazja na niższe faktury za energie.

Montaż paneli słonecznych Jasło

Faktury za energie powiększają się na naszych oczach. Z roku na rok spotykamy się z coraz to powiększającymi opłatami energii elektrycznej, które w połączeniu ze rosnącą ilością urządzeń elektrycznych w naszej firmie powoduje, że łączny koszt całego rachunku za prąd idzie mocno w górę. Z tego powodu powinniśmy jak najszybciej zainteresować się kwestią oszczędności na energii, albowiem perspektywa ponownych wzrostów cen za energie powoduje, że znaczna część opłat za energie w gospodarstwie będzie przekraczać kwotę 300zł w skali roku. Na całe szczęście są metody dzięki którym możemy zminimalizować koszty za prąd. Jak to możliwe? Sprawdź na naszej stronie o sposobach.

Jak dużo wynosi opłata nas obecnie za prąd

Aby dobitnie pojąć problem związany wysokimi kosztami prądu trzeba poznać jego podstawową kwotę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh prądu w cenniku zarówno dziennej jak i nocnej wynosi około 0,71zł.

Jest to rzecz jasna koszt uśredniony która uzależniona jest od kilku czynników w tym aktualnej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też lokalizacji w której przyłączony jest prąd. Musimy mieć świadomość iż kosztu są inne dodatkowo w zależności od województwa ponieważ droższe miasta takie jak np. Katowice posiadają nieco wyższe ceny od takich gminy jak np woj. lubelskie. Lecz jednak, w dużym uproszczeniu możemy przyjąć 0,73zł za 1kWh energii.

Trzeba przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że podwyżki opłat są dość prawdziwe i muszą dotknąć nas wszystkich.

Panele słoneczne – przepis na niedrogie opłaty za energie elektryczną

Sposób obniżania kosztów związanych z energią może przyjmować różne sposoby. Możemy też stosować reżim związany z użytkowaniem energii na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydolna okazja zaoszczędzenia na prądzie. Wprost na odwrót, nie dość iż może powodować ona spory dyskomfort, jest także i sporna w utrzymaniu szczególnie w okresie zimowym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe zużycie energii, nawet przy zmniejszonych opłatach prądu.

Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne technologie które tworzone są właśnie po to, abyśmy byli mniej zależni od innych sprzedawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego ogólnego zdrowia i samopoczucia które jest ważnym aspektem do dbania. Właśnie po to chcąc scalić kilka korzyści po które bardzo łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się fotowoltaiką.

Panel słoneczny Jasło rozwiązuje dużo dzisiejszych problemów jak i tych, które dopiero będą powstawać. Warto przypomnieć że kilka miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak być gotowym na tzw. „blackout”, czyli ewentualne braki w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż problemy z dostarczaniem energii są coraz bardziej możliwe także i w naszym kraju. Co więcej podobne instrukcje zostały rozesłane do obywateli innych krajów UE. Niektóre z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski przynosi nam Panele słoneczne Jasło?

Plusy pojawiające się z instalacji fotowoltaicznych jest mnóstwo. Po pierwsze, stajemy się w dużym stopniu niezależni od innych usługodawców energii. Energie produkujemy sami dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo sporą) ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne odciążenie budżetu związanego z wydatkami na rosnące ceny energii. Już teraz dzięki panelom słonecznym możemy generować prąd który może zmniejszyć nam koszt u innych dostawców nawet do 90% w skali każdego roku. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są następne, bardzo duże wzrosty cen prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami solarnymi.

Na dzień obecny panel fotowoltaiczny jest jednym z lepszych i najbardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z prądem. Dzięki panelom solarnym zamontowanym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 50-ciu procent ceny naszego rachunku. Obecnie piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy ceny prądu będą szły w górę, przychód inwestycji powinien sięgać minimum 500 a może nawet 700zł.

Ogniwa solarne Jasło – podsumowanie

Jak widać panel słoneczny to przyszłość, po którą dziennie interesują się setki firm. Dzięki temu idziemy w stronę eko i szanowania źródeł energii, które już teraz są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione problemy neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który warto zadbać pilnie.

Warto pamiętać też o wydajności paneli fotowoltaicznych. Te jak przyjmuje się, mogą nam służyć około 30 lat, natomiast średni czas zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę rozkwit branży, produktywność paneli a także spadek ich kosztu, przez następne 30 lat nasz budżet sam zyska na ewentualną nową inwestycję panele fotowoltaiczne.

Przewiń do góry