Panele fotowoltaiczne Katowice

Panele i instalacje fotowoltaiczne Katowice, sposób na obniżenie kosztów za energie.

Panele słoneczne darmowa energia Katowice

Faktury za energię elektryczną powiększają się na naszych oczach. Z dnia na dzień borykamy się z coraz to większymi rachunkami prądu które w połączeniu ze mnożącą się ilością urządzeń elektrycznych w naszym domu powoduje, że łączna kwota całego opłaty za prąd idzie ostro w górę. Z tego powodu musimy jak najszybciej zainteresować się kwestią obniżenia kosztu na energii, albowiem perspektywa kolejnych wzrostów cen za energie sprawia że znaczna część faktur za prąd w domu będzie przekraczać kwotę 500zł w skali miesiąca. Szczęśliwie są sposoby, za pomocą których możemy zminimalizować ceny za prąd. W jaki sposób? Sprawdź na naszej platformie o możliwościach.

Ile wynosi opłata nas obecnie za prąd

Aby jasno pojąć temat związany wysokimi cenami prądu warto poznać jego bazową kwotę. Na teraz (koniec roku 2021), średnia opłata 1kWh prądu w umowie tak samo dziennej jak i nocnej to mniej więcej 0,71zł.

Jest to naturalnie koszt uśredniony która zależna jest od kilku elementów, w tym opłacanej przez nas oferty typu taryfy, czy też lokalizacji w której podłączony jest prąd. Trzeba mieć jasność, iż opłaty są inne dodatkowo w zależności od miasta bo droższe gminy takie jak np. woj. łódzkie mają nieco wyższe opłaty od takich województwa jak np Lublin. Niemniej jednak, w skrócie możemy określić 0,73zł za 1kWh energii.

Warto przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty opłat są dość realne i mogą dotknąć większość ludzi.

Fotowoltaika – środek na niedrogie faktury za energie elektryczną

Sposób optymalizacji opłat związanych z energią może ubierać różne sposoby. Możemy oczywiście przyjmować reżim związany z wykorzystaniem prądu codziennie, ale wcale nie jest to najbardziej efektywna i najbardziej wydolna metoda zaoszczędzenia na energii. Wprost przeciwnie nie dość iż może powodować ona spory dyskomfort, jest także i sporna w utrzymaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie naturalną koleją rzeczy jest większe zużycie energii, nawet przy zmniejszonych opłatach prądu.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe techniki, które tworzone są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej zależni od innych dostawców prądu a także stawali się bardziej eko, co ma wpływ dla naszego lepszego zdrowia i samopoczucia które jest najważniejszym punktem do pielęgnacji. Właśnie po to chcąc scalić kilka plusów po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest interesować się panelami słonecznymi.

Panel słoneczny Katowice rozwiązuje dużo obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą powstawać. Warto przypomnieć że kilka tygodniu temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli ewentualne przerwy w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż problemy z dostarczaniem energii są coraz bardziej możliwe również i w naszym kraju. Ponadto, podobne informacje były rozesłane do mieszkańców innych państw Unii Europejskiej. Kilka z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski niesie dla nas Panele solarne Katowice?

Plusy pojawiające się z instalacji fotowoltaicznych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w większym stopniu niezależni od wszystkich usługodawców energii. Energie generujemy samodzielnie, dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie produkować bardzo dużą ilość energii.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu powiązanego z wydatkami na rosnące ceny prądu. Już dziś dzięki panelom słonecznym możemy generować energie, który może obniżyć nam zużycie u zewnętrznych dostawców nawet do 70% w skali każdego kwartału. Doliczając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są następne, bardzo wysokie wzrosty cen energii już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby dokonać inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień teraźniejszy panel solarny jest jednym z lepszych i bardziej skutecznych sposobów na gospodarność związaną z energią. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 90 procent kwoty naszego rachunku. Dziś mówimy o kwocie około 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy ceny energii będą szły w górę, zwrot inwestycji będzie sięgać powyżej 400zł, a może nawet 600

Panele solarne Katowice – analiza

Jak możemy zobaczyć, fotowoltaika to przyszłość, po którą rocznie pytają tysiące gospodarstw domowych. Dzięki temu brniemy w stronę eko i szanowania źródeł energii, które już obecnie są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione kwestie neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który warto zadbać w miarę szybko.

Warto pamiętać też o produktywności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, mogą nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli solarnych. Biorąc pod uwagę rozwój branży, wydajność paneli a także spadek ich cen przez następne 30 lat nasz budżet sam zarobi na ewentualną nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry