Panele fotowoltaiczne Kęty

Ogniwa solarne Kęty, patent na obniżenie rachunków za prąd.

Montaż paneli fotowoltaicznych Kęty

Ceny rachunków za prąd powiększają się na naszych oczach. Z roku na rok spotykamy się z coraz to rosnącymi cenami prądu które łącznie ze rosnącą ilością urządzeń wymagających prądu w naszym mieszkaniu powoduje, że łączny koszt całego rachunku za energie idzie ostro w górę. Toteż musimy jak najszybciej zainteresować się kwestią oszczędności na energii, albowiem perspektywa kolejnych wzrostów cen za energie sprawia że znaczna część rachunków za prąd w gospodarstwie będzie przewyższać kwotę 600zł w skali miesiąca. Szczęśliwie są metody dzięki którym mamy szanse ciąć koszty za prąd. W jaki sposób? Poczytaj na naszej platformie o sposobach.

Czy dużo kosztuje nas teraz za energie

Aby dobrze pojąć dylemat związany rosnącymi cenami prądu warto zrozumieć jego podstawową kwotę. Na dzisiaj (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii elektrycznej w cenniku tak samo dziennej jak i nocnej to mniej więcej 0,72zł.

Jest to naturalnie średnia cena która zależna jest od wielu elementów, w tym aktualnej przez nas oferty typu taryfy, czy też miejsca w której podłączony jest prąd. powinniśmy posiadać świadomość iż ceny różnią się dodatkowo w zależności od miasta ponieważ droższe województwa takie jak np. Warszawa posiadają nieco droższe ceny od takich gminy jak np woj. opolskie. Lecz jednak, w dużym uproszczeniu możemy przyjąć 0,71zł za 1kWh energii.

Trzeba przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy także w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że podwyżki cen są dość realne i muszą dotknąć większość ludzi.

Panele solarne – możliwość na tańsze faktury za prąd

Sztuka obniżania kosztów związanych z prądem może ubierać różne sposoby. Możemy też przyjmować ograniczenie związany z użytkowaniem energii na co dzień ale wcale nie jest to najbardziej korzystna i najbardziej wydolna metoda oszczędzania na prądzie. Zgoła na odwrót, nie dość iż może powodować ona spory dyskomfort, jest także i problematyczna w utrzymaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie prądu nawet przy mniejszych cenach energii.

Z pomocą przychodzą jednak nowe technologie które tworzone są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej zależni od innych dostawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego dobrego zdrowia i samopoczucia które jest najważniejszym punktem do dbania. Dlatego chcąc połączyć wszystkie plusów po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w obecnych czasach, warto jest zainteresować się panelami słonecznymi.

Panel fotowoltaiczny Kęty rozwiązuje kilka obecnych kłopotów, jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Koniecznie trzeba wspomnieć, że kilka miesięcy temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z dostarczaniem energii są coraz bardziej możliwe także i w naszym państwie. Ponadto, podobne informacje zostały wysyłane do mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej. Niektóre z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie profity daje nam Fotowoltaika Kęty?

Korzyści wynikających z instalacji solarnych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w większym stopniu niezależni od wszystkich usługodawców prądu. Prąd produkujemy sami dzięki panelom fotowoltaicznym które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo sporą) ilość energii.

Innym, bardzo istotnym aspektem jest realne odciążenie budżetu związanego z kosztami na zwiększające ceny prądu. Już dziś dzięki panelom słonecznym możemy produkować prąd który może obniżyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 80% w skali każdego kwartału. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są następne, bardzo duże wzrosty cen prądu już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z fotowoltaiką.

Na dzień teraźniejszy panel fotowoltaiczny jest jednym z lepszych i bardziej skutecznych możliwości na gospodarność związaną z prądem. Dzięki panelom fotowoltaicznym umieszczonym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 70 procent ceny naszego rachunku. Obecnie piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy ceny prądu będą szły w górę, przychód inwestycji będzie sięgać powyżej 400zł, a może nawet 700zł.

Ogniwa słoneczne Kęty – podsumowanie

Jak widać panel solarny to przyszłość, po którą miesięcznie interesują się tysiące firm. Dzięki temu brniemy w stronę eko i chronienia źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyeksploatowania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione informacje, neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który warto zadbać w miarę szybko.

Trzeba pamiętać też o efektywności paneli fotowoltaicznych. Te jak przyjmuje się, mogą nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni okres zwrotu inwestycji to 10 lat korzystania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę postęp branży, efektywność paneli a także obniżenie ich kosztu, przez kolejne 30 lat nasz budżet sam uzbiera na ewentualną nową inwestycję solarną.

Przewiń do góry