Panele fotowoltaiczne Konin

Panele słoneczne Konin, sposób na mniejsze rachunki za energie.

Montaż paneli słonecznych Konin

Opłaty za energie zwiększają się na naszych oczach. Z roku na rok borykamy się z coraz to wysokimi cenami prądu które razem ze rosnącą ilością urządzeń wymagających prądu w naszej firmie sprawia że łączna kwota całego opłaty za prąd idzie wysoko w górę. Z tego powodu musimy szybko zainteresować się kwestią zmniejszenie rachunków na energii, albowiem wizja ponownych wzrostów cen za energie sprawia że znaczna część rachunków za prąd w gospodarstwie będzie przekraczać kwotę 700zł w skali miesiąca. Na szczęście są metody dzięki którym możemy zminimalizować ceny za prąd. Jak? Sprawdź na naszej stronie o sposobach.

Ile wynosi opłata nas teraz za energie elektryczną?

Aby jasno ogarnąć dylemat łączący sięz wysokimi cenami prądu trzeba poznać jego bazową kwotę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), średnia opłata 1kWh energii elektrycznej w umowie tak samo dziennej jak i nocnej to średnio 0,71zł.

Jest to naturalnie uśredniony koszt, która zależna jest od wielu czynników w tym opłacanej przez nas oferty typu taryfy, czy też lokalizacji w której podłączony jest prąd. Trzeba posiadać świadomość iż ceny są inne także w zależności od województwa ponieważ droższe gminy takie jak np. Rzeszów, posiadają nieco droższe opłaty od takich województwa jak np Lublin. Niemniej jednak, w dużym uproszczeniu można przyjąć 0,71zł za 1kWh energii.

Trzeba przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy także w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty cen są dość realne i muszą dotknąć nas wszystkich.

Fotowoltaika – rozwiązanie na tańsze faktury za prąd

Sztuka obniżania opłat związanych z energią może ubierać różne sposoby. Możemy też stosować reżim związany z wykorzystaniem prądu codziennie, jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydajna metoda oszczędzania na prądzie. Wręcz na odwrót, nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i sporna w utrzymaniu szczególnie w okresie zimowym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie prądu nawet przy zmniejszonych kosztach energii.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe technologie które tworzone są właśnie po to, abyśmy byli mniej uwiązani od innych dostawców energii, a także stawali się bardziej eko, co ma wpływ dla naszego dobrego zdrowia które jest ważnym aspektem do dbania. Dlatego chcąc połączyć kilka korzyści po które bardzo łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest interesować się panelami fotowoltaicznymi.

Panel słoneczny Konin rozwiązuje wiele obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą powstawać. Koniecznie trzeba wspomnieć, że kilka tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej możliwe również i w naszym okolicy. Co więcej takie same instrukcje były wysyłane do obywateli innych krajów europejskich. Niektóre z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie profity daje nam Panele fotowoltaiczne Konin?

Plusy pojawiające się z instalacji solarnych jest sporo. Po pierwsze, jesteśmy w dużym stopniu niezależni od innych usługodawców prądu. Energie generujemy samodzielnie, dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo dużą ilość prądu.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z kosztami na rosnące ceny energii. Już dziś dzięki panelom fotowoltaicznym jesteśmy w stanie generować energie, który może zmniejszyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 80% w skali każdego kwartału. Dodając do tego fakt, że już teraz potwierdzone są kolejne bardzo duże wzrosty cen prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień dzisiejszy fotowoltaika jest jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów na oszczędność związaną z prądem. Dzięki panelom solarnym umieszczonym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 90 procent kwoty naszego rachunku. Dziś piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy ceny energii będą szybować w górę, zwrot inwestycji będzie sięgać minimum 400zł, a może nawet 700zł.

Panele solarne Konin – podsumowanie

Jak widać fotowoltaika to przyszłość, po którą dziennie sięgają dziesiątki gospodarstw domowych. Dzięki temu idziemy w stronę eko i oszczędzania źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyeksploatowania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione informacje, neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który powinno się zadbać pilnie.

Trzeba pamiętać też o produktywności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat użytkowania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę rozwój branży, produktywność paneli a także spadek ich cen przez następne 30 lat nasz budżet sam zarobi na możliwą nową inwestycję panele fotowoltaiczne.

Przewiń do góry