Panele fotowoltaiczne Lobez

Kolektory słoneczne Lobez, pomysł na niższe faktury za energie.

Montaż paneli słonecznych Lobez

Ceny rachunków za energię elektryczną powiększają się na naszych oczach. Z dnia na dzień spotykamy się z coraz to większymi cenami energii elektrycznej, które razem ze mnożącą się ilością urządzeń elektrycznych w naszym mieszkaniu powoduje, że suma całego opłaty za prąd idzie wysoko w górę. Toteż powinniśmy prędko zająć się kwestią obniżenia kosztu na prądzie albowiem widok kolejnych podwyżek cen za prąd sprawia że duża część opłat za prąd w firmie będzie przewyższać kwotę 300zł w skali miesiąca. Szczęśliwie istnieją metody za pomocą których mamy szanse zminimalizować koszty za energie. Jak to możliwe? Zobacz na naszej stronie o możliwościach.

Jak dużo wynosi opłata nas obecnie za prąd

Aby dobitnie pojąć problem związany wysokimi cenami energii, trzeba poznać jego bazową kwotę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), uśredniona opłata 1kWh energii elektrycznej w taryfie tak samo dziennej jak i nocnej to mniej więcej 0,72zł.

Jest to oczywiście uśredniony koszt, która związana jest od wielu elementów, w tym wybranej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też lokalizacji w której przyłączony jest prąd. powinniśmy mieć jasność, iż opłaty są różne dodatkowo w zależności od miasta ponieważ droższe miasta takie jak np. woj. łódzkie mają nieco droższe opłaty od takich województwa jak np Lublin. Lecz jednak, w skrócie można przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że wzrosty opłat są dość prawdziwe i mogą dotknąć większość ludzi.

Panele słoneczne – lekarstwo na niedrogie opłaty za energie

Sztuka optymalizacji kosztów powiązanych z prądem może ubierać różne sposoby. Możemy oczywiście stosować reżim związany z użytkowaniem energii na co dzień ale wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydajna metoda oszczędzania na prądzie. Wręcz na odwrót, nie dość iż może powodować ona duży dyskomfort, jest także i problematyczna w zachowaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest wyższe wykorzystanie energii, nawet przy mniejszych cenach energii.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy byli mniej zależni od zewnętrznych sprzedawców prądu a także byli bardziej eko, co ma wpływ dla naszego ogólnego samopoczucia, które jest najważniejszym aspektem do dbania. Dlatego chcąc scalić kilka korzyści po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w obecnych czasach, warto jest interesować się panelami fotowoltaicznymi.

Panel słoneczny Lobez rozwiązuje wiele obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Warto przypomnieć że kilka miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż problemy z przesyłaniem energii są coraz bardziej realne także i w naszym państwie. Ponadto, podobne instrukcje były wysyłane do mieszkańców innych krajów UE. Kilka z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski daje nam Fotowoltaika Lobez?

Plusy pojawiające się z instalacji słonecznych jest mnóstwo. Po pierwsze, stajemy się w dużym stopniu niezależni od innych dostawców energii. Energie produkujemy sami dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie produkować bardzo dużą ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z wydatkami na zwiększające ceny energii. Już dziś dzięki panelom fotowoltaicznym możemy produkować energie, który może zmniejszyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 60% w skali każdego roku. Doliczając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo wysokie wzrosty cen energii już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień obecny panel solarny jest jednym z najlepszych i bardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z energią elektryczną. Dzięki panelom fotowoltaicznym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 60 procent ceny naszego rachunku. Teraz piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy koszty prądu będą szybować w górę, zwrot inwestycji powinien sięgać powyżej 500 a może nawet 700zł.

Kolektory słoneczne Lobez – zestawienie

Jak widać panel solarny to przyszłość, po którą dziennie sięgają dziesiątki gospodarstw domowych. Dzięki temu idziemy w stronę eko i chronienia źródeł energii, które już teraz są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione kwestie neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który powinno się zadbać w miarę szybko.

Warto pamiętać też o wydajności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, mogą nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni czas zwrotu inwestycji to 10 lat użytkowania paneli solarnych. Biorąc pod uwagę postęp branży, efektywność paneli a także spadek ich cen przez kolejne 30 lat nasz budżet sam uzbiera na możliwą nową inwestycję solarną.

Przewiń do góry