Panele fotowoltaiczne Lubartów

Panele solarne Lubartów, pomysł na mniejsze rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne słoneczne solarne Lubartów

Opłaty za energie zwiększają się na naszych oczach. Z roku na rok borykamy się z coraz to większymi opłatami energii elektrycznej, które łącznie ze rosnącą ilością urządzeń elektrycznych w naszej firmie powoduje, że suma całego faktury za energie idzie wysoko w górę. Z tej przyczyny musimy jak najszybciej zainteresować się kwestią oszczędności na prądzie albowiem wizja następnych wzrostów cen za prąd powoduje, że spora część faktur za prąd w firmie będzie przekraczać kwotę 400zł w skali miesiąca. Na całe szczęście są sposoby, dzięki którym mamy szanse obniżyć koszty za energie. Jak? Sprawdź na naszej stronie o możliwościach.

Czy dużo wynosi opłata nas teraz za prąd

Aby dobitnie pojąć problem związany rosnącymi rachunkami prądu trzeba zrozumieć jego bazową cenę. Na obecny czas (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii elektrycznej w umowie zarówno dziennej jak i nocnej to około 0,71zł.

Jest to naturalnie średnia cena która związana jest od wielu elementów, w tym aktualnej przez nas abonamentu, typu taryfy, czy też miejsca w której przyłączony jest prąd. powinniśmy posiadać jasność, iż kosztu różnią się dodatkowo w zależności od gminy, bo droższe gminy takie jak np. Katowice mają nieco droższe ceny od takich miasta jak np woj. opolskie. Lecz jednak, w skrócie można przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty cen są dość prawdziwe i muszą dotknąć większość ludzi.

Fotowoltaika – lekarstwo na tańsze koszty za energie

Sztuka obniżania kosztów powiązanych z energią może przyjmować różne formy. Możemy oczywiście przyjmować ograniczenie związany z użytkowaniem prądu na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydajna metoda oszczędzania na energii. Wręcz na odwrót, nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i problematyczna w zachowaniu szczególnie w okresie zimowym gdzie naturalną koleją rzeczy jest większe wykorzystanie energii, nawet przy zmniejszonych kosztach prądu.

Z wsparciem przychodzą jednak przyszłościowe technologie które tworzone są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej zależni od zewnętrznych sprzedawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma wpływ dla naszego lepszego zdrowia i samopoczucia które jest bardzo ważnym punktem do pielęgnacji. Dlatego chcąc połączyć wszystkie korzyści po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się panelami słonecznymi.

Panel słoneczny Lubartów rozwiązuje dużo obecnych problemów jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Koniecznie trzeba wspomnieć, że kilka tygodniu temu oficjalny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej możliwe także i w naszym kraju. Co więcej takie same instrukcje były wysyłane do mieszkańców innych państw europejskich. Kilka z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski daje nam Panele fotowoltaiczne Lubartów?

Korzyści wynikających z instalacji solarnych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w większym stopniu niezależni od wszystkich usługodawców energii. Prąd generujemy sami dzięki panelom fotowoltaicznym które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo dużą ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z nakładami na rosnące ceny energii. Już dziś dzięki panelom słonecznym możemy generować energie, który może zmniejszyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 60% w skali każdego roku. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo wysokie wzrosty cen prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby dokonać inwestycje związaną z panelami solarnymi.

Na dzień teraźniejszy panel słoneczny jest jednym z lepszych i najbardziej skutecznych sposobów na oszczędność związaną z energią. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie przyoszczędzić do 50-ciu procent ceny naszego rachunku. Dziś mówimy o kwocie mniej więcej 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy koszty energii będą szły w górę, zwrot inwestycji będzie być minimum 500 a może nawet 700zł.

Ogniwa słoneczne Lubartów – podsumowanie

Jak widać fotowoltaika to przyszłość, po którą miesięcznie interesują się setki gospodarstw domowych. Dzięki temu brniemy w stronę eko i chronienia źródeł energii, które już obecnie są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione kwestie neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który warto zadbać w miarę szybko.

Warto pamiętać też o wydajności paneli fotowoltaicznych. Te jak przyjmuje się, powinny nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli słonecznych. Biorąc pod uwagę rozrost branży, produktywność paneli a także obniżenie ich cen przez kolejne 30 lat nasz budżet sam zarobi na możliwą nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry