Panele fotowoltaiczne Lubsko

Kolektory słoneczne Lubsko, pomysł na niższe koszty za prąd.

Panele solarne montaż Lubsko

Opłaty za energie powiększają się na naszych oczach. Z dnia na dzień borykamy się z coraz to wysokimi rachunkami energii które łącznie ze zwiększającą się ilością sprzętów wymagających energii w naszym domu sprawia że łączna kwota całego faktury za prąd idzie mocno w górę. Z tego powodu powinniśmy prędko zająć się kwestią oszczędności na energii, albowiem perspektywa następnych podwyżek cen za prąd sprawia że znaczna część faktur za prąd w firmie będzie przekraczać kwotę 500zł w skali kwartału. Na szczęście są sposoby, za pomocą których mamy szanse zminimalizować koszty za prąd. Jak? Sprawdź na naszej stronie o sposobach.

Ile kosztuje nas dziś za energie

Aby jasno pojąć dylemat związany rosnącymi rachunkami prądu trzeba poznać jego bazową cenę. Na dzisiaj (koniec roku 2021), uśredniona cena 1kWh prądu w taryfie zarówno dziennej jak i nocnej wynosi mniej więcej 0,72zł.

Jest to oczywiście koszt uśredniony która zależna jest od paru elementów, w tym wybranej przez nas oferty typu taryfy, czy też lokalizacji w której podłączony jest prąd. Trzeba mieć świadomość iż kosztu różnią się także w zależności od gminy, ponieważ droższe województwa takie jak np. woj. śląskie posiadają nieco droższe ceny od takich miasta jak np woj. lubelskie. Lecz jednak, w dużym uproszczeniu można przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Warto przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w średnio około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu widzimy że wzrosty cen są dość prawdziwe i mogą dotknąć każdego z nas.

Panele słoneczne – przepis na mniejsze faktury za energie

Sposób optymalizacji kosztów związanych z energią może przyjmować różne formy. Możemy oczywiście przyjmować ograniczenie związany z użytkowaniem prądu na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej korzystna i najbardziej wydolna okazja zaoszczędzenia na prądzie. Wręcz na odwrót, nie dość iż może powodować ona duży dyskomfort, jest także i problematyczna w utrzymaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie normalną koleją rzeczy jest większe zużycie prądu nawet przy zmniejszonych kosztach energii.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe technologie które tworzone są właśnie po to, abyśmy stawali się mniej uwiązani od zewnętrznych sprzedawców prądu a także byli bardziej eko, co ma oddziaływanie dla naszego dobrego zdrowia i samopoczucia które jest bardzo ważnym aspektem do pielęgnacji. Dlatego chcąc połączyć wszystkie korzyści po które łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest interesować się panelami słonecznymi.

Fotowoltaika Lubsko rozwiązuje wiele dzisiejszych problemów jak i tych, które dopiero będą rozpoczynać się. Koniecznie trzeba przypomnieć że parę miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pisało o tym, jak być gotowym na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z dostarczaniem energii są coraz bardziej realne także i w naszym państwie. Co więcej podobne instrukcje były rozesłane do obywateli innych krajów UE. Kilka z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski daje nam Panele fotowoltaiczne Lubsko?

Plusy wynikających z instalacji solarnych jest cała masa. Po pierwsze, jesteśmy w dużym stopniu niezależni od innych dostawców energii. Prąd generujemy samodzielnie, dzięki panelom słonecznym które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo dużą ilość prądu.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest realne wparcie budżetu powiązanego z kosztami na zwiększające ceny prądu. Już teraz dzięki panelom słonecznym jesteśmy w stanie generować prąd który może zmniejszyć nam zużycie u innych dostawców nawet do 70% w skali każdego miesiąca. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo wysokie wzrosty kosztów prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby dokonać inwestycje związaną z fotowoltaiką.

Na dzień teraźniejszy panel fotowoltaiczny jest jednym z lepszych i najbardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z energią elektryczną. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 70 procent kwoty naszego rachunku. Teraz piszemy o kwocie rzędu 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy ceny energii będą szybować w górę, przychód inwestycji powinien być minimum 400zł, a może nawet 700zł.

Ogniwa słoneczne Lubsko – ocena

Jak widać panel fotowoltaiczny to przyszłość, po którą miesięcznie pytają setki firm. Dzięki temu brniemy w stronę ekologii i szanowania źródeł energii, które już obecnie są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione problemy neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który powinno się zadbać pilnie.

Warto pamiętać też o wydajności paneli fotowoltaicznych. Te jak szacuje się, powinny nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni czas zwrotu instalacji to 10 lat użytkowania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę postęp branży, produktywność paneli a także obniżenie ich kosztu, przez kolejne 30 lat nasz budżet sam zarobi na możliwą nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry