Panele fotowoltaiczne Lwowek Slaski

Ogniwa słoneczne Lwowek Slaski, pomysł na niższe rachunki za prąd.

Montaż paneli słonecznych Lwowek Slaski

Faktury za energie powiększają się na naszych oczach. Z roku na rok borykamy się z coraz to powiększającymi cenami energii które razem ze zwiększającą się ilością urządzeń elektrycznych w naszej firmie powoduje, że koszt łączny całego faktury za prąd idzie wysoko w górę. Dlatego musimy jak najszybciej zająć się kwestią zmniejszenie rachunków na prądzie albowiem perspektywa kolejnych wzrostów cen za prąd powoduje, że spora część rachunków za prąd w gospodarstwie będzie przekraczać kwotę 600zł w skali kwartału. Na całe szczęście istnieją sposoby, dzięki którym mamy szanse obniżyć koszty za energie. W jaki sposób? Zobacz na naszej platformie o możliwościach.

Jak dużo wynosi opłata nas teraz za prąd

Aby jasno pojąć temat łączący sięz rosnącymi kosztami energii, warto poznać jego podstawową kwotę. Na teraz (koniec roku 2021), średnia cena 1kWh energii w umowie tak samo dziennej jak i nocnej wynosi średnio 0,70zł.

Jest to oczywiście średni koszt która zależna jest od paru elementów, w tym aktualnej przez nas oferty typu taryfy, czy też lokalizacji w której podłączony jest prąd. Musimy mieć świadomość iż ceny są różne dodatkowo w zależności od miasta bo droższe województwa takie jak np. Warszawa mają nieco wyższe ceny od takich miasta jak np Lublin. Niemniej jednak, w skrócie można przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Warto przy tym mieć w pamięci, że jeszcze w 2020 roku opłacaliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że podwyżki cen są dość realne i mogą dotknąć nas wszystkich.

Panele słoneczne – patent na tańsze faktury za energie

Sposób obniżania kosztów związanych z energią może ubierać różne sposoby. Możemy oczywiście stosować reżim związany z użytkowaniem prądu codziennie, ale wcale nie jest to najbardziej efektywna i najbardziej wydolna metoda zaoszczędzenia na energii. Wprost na odwrót, nie dość iż powoduje ona duży dyskomfort, jest także i sporna w utrzymaniu szczególnie w okresie chłodnym, gdzie naturalną koleją rzeczy jest większe zużycie energii, nawet przy mniejszych cenach prądu.

Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne technologie które wymyślane są właśnie po to, abyśmy byli mniej zależni od zewnętrznych sprzedawców prądu a także byli bardziej eko, co ma oddziaływanie dla naszego ogólnego zdrowia które jest bardzo ważnym punktem do pielęgnacji. Dlatego chcąc połączyć wszystkie korzyści po które bardzo łatwo musimy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest zainteresować się panelami słonecznymi.

Panel słoneczny Lwowek Slaski rozwiązuje wiele dzisiejszych kłopotów, jak i tych, które dopiero będą występować. Warto przypomnieć że kilka miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli ewentualne przerwy w dostawach energii. Daje nam to do myślenia, iż kłopoty z przesyłaniem energii są coraz bardziej realne również i w naszym państwie. Ponadto, podobne informacje zostały wysyłane do mieszkańców innych krajów europejskich. Kilka z nich wprowadzają także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie zyski niesie dla nas Panele fotowoltaiczne Lwowek Slaski?

Plusy pojawiające się z instalacji solarnych jest sporo. Po pierwsze, stajemy się w dużym stopniu niezależni od innych dostawców prądu. Energie generujemy samodzielnie, dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie wygenerować bardzo sporą) ilość energii.

Innym, bardzo istotnym aspektem jest realne wparcie budżetu związanego z nakładami na zwiększające ceny energii. Już teraz dzięki panelom solarnym możemy produkować energie, który może zmniejszyć nam zużycie u zewnętrznych dostawców nawet do 70% w skali każdego roku. Doliczając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo duże wzrosty kosztów prądu już w 2022, mamy właściwie idealny moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z panelami słonecznymi.

Na dzień obecny panel słoneczny jest jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych możliwości na oszczędność związaną z energią. Dzięki panelom solarnym zamontowanym na dachu produkujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 70 procent ceny naszego rachunku. Obecnie mówimy o kwocie mniej więcej 300-400zł, natomiast w skali każdego kwartału, kiedy ceny energii będą szły w górę, przychód inwestycji powinien być powyżej 400zł, a może nawet 700zł.

Ogniwa solarne Lwowek Slaski – analiza

Jak możemy zobaczyć, panel solarny to przyszłość, po którą dziennie sięgają setki gospodarstw domowych. Dzięki temu brniemy w stronę eko i szanowania źródeł energii, które już teraz są na skraju zużycia. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej przedstawione kwestie neutralność energetyczna jest dużym atutem, o który warto zadbać w miarę szybko.

Trzeba pamiętać też o efektywności paneli słonecznych. Te jak szacuje się, mogą nam służyć około 30 lat, natomiast średni okres zwrotu inwestycji to 10 lat korzystania paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę rozwój branży, wydajność paneli a także spadek ich kosztu, przez następne 30 lat nasz budżet sam zarobi na możliwą nową inwestycję panele fotowoltaiczne.

Przewiń do góry