Panele fotowoltaiczne Mielec

Ogniwa słoneczne Mielec, pomysł na mniejsze rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne słoneczne solarne Mielec

Koszta za energię elektryczną rosną na naszych oczach. Z roku na rok borykamy się z coraz to powiększającymi rachunkami energii które w połączeniu ze zwiększającą się ilością narzędzi wymagających prądu w naszej firmie sprawia że łączny koszt całego rachunku za prąd idzie ostro w górę. Więc musimy jak najszybciej zainteresować się kwestią oszczędności na energii, albowiem widok ponownych wzrostów cen za prąd sprawia że znaczna część faktur za energie w firmie będzie przekraczać kwotę 500zł w skali kwartału. Na szczęście są metody za pomocą których możemy ciąć koszty za energie. Jak to możliwe? Poczytaj na naszej stronie o sposobach.

Jak dużo wynosi opłata nas dziś za prąd

Aby dobitnie zrozumieć dylemat związany wysokimi rachunkami prądu trzeba zrozumieć jego podstawową cenę. Na dzień dzisiejszy (koniec roku 2021), uśredniona opłata 1kWh energii elektrycznej w umowie zarówno dziennej jak i nocnej wynosi około 0,73zł.

Jest to naturalnie średni koszt która zależna jest od kilkunastu elementów, w tym wybranej przez nas oferty typu taryfy, czy też miejsca w której podłączony jest prąd. powinniśmy mieć jasność, iż ceny są różne dodatkowo w zależności od miasta ponieważ droższe gminy takie jak np. Katowice mają nieco wyższe opłaty od takich województwa jak np woj. opolskie. Niemniej jednak, w skrócie możemy przyjąć 0,72zł za 1kWh energii.

Warto przy tym pamiętać że jeszcze w 2020 roku płaciliśmy również w uśrednieniu około 0,60zł za 1kWh energii. Dzięki temu zauważamy, że wzrosty cen są dość realne i muszą dotknąć każdego z nas.

Fotowoltaika – lekarstwo na tańsze opłaty za energie

Sposób obniżania opłat związanych z energią może ubierać różne formy. Możemy też stosować reżim związany z użytkowaniem prądu na co dzień jednak wcale nie jest to najbardziej skuteczna i najbardziej wydolna okazja oszczędzania na prądzie. Wprost przeciwnie nie dość iż powoduje ona spory dyskomfort, jest także i problematyczna w utrzymaniu szczególnie w okresie grzewczym gdzie naturalną koleją rzeczy jest większe wykorzystanie prądu nawet przy zmniejszonych cenach prądu.

Z wsparciem przychodzą jednak nowe techniki, które tworzone są właśnie po to, abyśmy byli mniej zależni od zewnętrznych dostawców energii, a także byli bardziej ekologiczni co ma oddziaływanie dla naszego lepszego zdrowia które jest bardzo ważnym punktem do pielęgnacji. Właśnie po to chcąc połączyć wszystkie korzyści po które bardzo łatwo możemy sięgnąć w dzisiejszych czasach, warto jest interesować się panelami fotowoltaicznymi.

Fotowoltaika Mielec rozwiązuje dużo obecnych kłopotów, jak i tych, które dopiero będą powstawać. Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu główny profil Twitter naszego Polskiego RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o tym, jak przygotować się na tzw. „blackout”, czyli możliwe braki w dostawach prądu. Daje nam to do myślenia, iż problemy z przesyłaniem energii są coraz bardziej możliwe także i w naszym kraju. Co więcej podobne instrukcje zostały rozesłane do mieszkańców innych państw Unii Europejskiej. Niektóre z nich prowadzą także bardziej złożone instruktaże i ćwiczenia.

Jakie korzyści daje nam Panele solarne Mielec?

Korzyści pojawiające się z instalacji solarnych jest mnóstwo. Po pierwsze, jesteśmy w dużym stopniu niezależni od wszystkich usługodawców energii. Prąd generujemy samodzielnie, dzięki panelom solarnym, które także i w zimie są w stanie tworzyć bardzo dużą ilość prądu.

Innym, bardzo istotnym aspektem jest realne odciążenie budżetu związanego z wydatkami na rosnące ceny prądu. Już dziś dzięki panelom solarnym jesteśmy w stanie generować prąd który może zmniejszyć nam koszt u innych dostawców nawet do 70% w skali każdego kwartału. Dodając do tego fakt, że już teraz zapowiedziane są kolejne bardzo wysokie wzrosty kosztów prądu już w 2022, mamy właściwie najlepszy moment do tego, aby przeprowadzić inwestycje związaną z fotowoltaiką.

Na dzień teraźniejszy panel solarny jest jednym z najlepszych i bardziej skutecznych sposobów na gospodarność związaną z prądem. Dzięki panelom solarnym umieszczonym na dachu generujemy w pełni czystą i tak samo wydajną energię. Dzięki temu faktycznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 50-ciu procent kwoty naszego rachunku. Dziś mówimy o kwocie mniej więcej 300-400zł, natomiast w skali każdego roku kiedy koszty prądu będą szybować w górę, zwrot inwestycji będzie być powyżej 400zł, a może nawet 700zł.

Kolektory słoneczne Mielec – podsumowanie

Jak możemy zobaczyć, panel słoneczny to przyszłość, po którą miesięcznie interesują się dziesiątki gospodarstw domowych. Dzięki temu idziemy w stronę ekologii i oszczędzania źródeł energii, które już teraz są na skraju wyczerpania. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej omówione kwestie neutralność energetyczna jest wielkim atutem, o który powinno się zadbać jak najszybciej.

Warto pamiętać też o produktywności paneli słonecznych. Te jak przyjmuje się, mogą nam służyć mniej więcej 30 lat, natomiast średni czas zwrotu instalacji to 10 lat korzystania paneli solarnych. Biorąc pod uwagę postęp branży, produktywność paneli a także obniżenie ich cen przez następne 30 lat nasz budżet sam uzbiera na ewentualną nową inwestycję w panele słoneczne.

Przewiń do góry